Greta: 511 067 351 Karolina: 601 633 589 kontakt@soshusky.pl

Zostań domem tymczasowym

Dom tymczasowy to miejsce, w którym przebywa pies wzięty ze schroniska lub interwencji, do czasu znalezienia dla niego domu stałego. Żeby zostać domem tymczasowym nie trzeba spełniać żadnych specjalnych kryteriów, wystarczy tylko mieć trochę wolnego czasu i dużo dobrych chęci.

Jednak zanim się z nami skontaktujesz, w sprawie zostania DT, przeczytaj kilka informacji, o których powinieneś wiedzieć wcześniej:

Po PIERWSZE – musisz mieć świadomość, że pies który do Ciebie trafi, jest psem nieznanym.
Nie bój się. Jeżeli masz choć minimalne doświadczenie z psami, znasz się na nich i wiesz jak zareagować w różnych sytuacjach, jest duże prawdopodobieństwo, że sobie z takim psem poradzisz. To mit, że psy ze schroniska są zawsze agresywne. Oczywiście zdarzają się i takie, ale nasze Stowarzyszenie stara się od razu je wychwycić i skierować do domu behawiorysty lub psiego trenera.

Po DRUGIE – najcenniejszy dla psa, który do Ciebie trafi, jest Twój czas.
Powinieneś mieć możliwość zajęcia się psem. Wchodzą w to: wspólne spacery, zabawy i wizyty u lekarza weterynarii.

Po TRZECIE – nie ponosisz żadnych kosztów związanych z psem.
Wszystkie koszty leczenia i przebywania psiaka w domu tymczasowym ponosimy my, jako Stowarzyszenie. Płacimy za opiekę weterynaryjną, karmę i transport.

Po CZWARTE – jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi domami tymczasowymi.
Monitorujemy wizyty u weterynarza, sprawdzamy czy wszystko w porządku, a jeżeli masz pytania lub z czymś sobie nie radzisz, zawsze pomagamy.

Po PIĄTE – nigdy nie wiadomo jak długo dany pies będzie na tymczasie.

Domem tymczasowym można być przez dwa tygodnie, miesiąc, pół roku, ale równie dobrze tylko przez dwa dni. Wszystko zależy od tego, jak szybko uda nam się znaleźć dla danego psiaka dom stały i przez jaki czas jesteś w stanie mieć takiego czworonoga pod swoim dachem.

Zdecydowałeś się zostać domem tymczasowym? A może masz jeszcze jakieś wątpliwości i pytania?
Nie krępuj się i napisz do nas na adres:  kontakt@soshusky.pl