Greta: 511 067 351 Karolina: 601 633 589 kontakt@soshusky.pl

Chcę adoptować

Procedury adopcyjne.

Nasi podopieczni to psy znajdujące się w schroniskach, domach tymczasowych i hotelikach. Są pod opieką wolontariuszy lub/i behawiorystów.
Nasze psy różnią się pod względem charakteru, temperamentu, potrzeb podobnie jak różni są ich przyszli opiekunowie. Bardzo ważne jest, aby odpowiedni pies trafił do odpowiedniego domu.
Psy ras północnych ze względu na swoje potrzeby i cechy ogólne rasy, niejednokrotnie zdecydowanie różniące się od większości psów, nie są niestety psami dla każdego. Dlatego też, decydując się na adopcję psa poprzez nasze Stowarzyszenie, należy być świadomym, że jak każda organizacja pomagająca zwierzętom, tak i my mamy zasady, którymi kierujemy się przed wydaniem psa do nowego domu. Pomaga nam to unikać sytuacji, w których po miesiącu psiak wraca do adopcji, gdyż adoptujący po prostu nie potrafi sobie z nim dać rady (mówiąc potocznie: „przeliczył się”).
Dlatego, zanim zdecydujecie się Państwo na adopcję husky JESZCZE RAZ zapoznajcie się z jego charakterystyką i zastanówcie się czy jesteś gotowi na posiadanie tego akurat psa.
Chcemy, by nasi podopieczni stali się nowymi członkami rodzin i dostarczali Opiekunom radości każdego dnia. Każdy szczęśliwie adoptowany pies jest naszym sukcesem i wielką radością.
Jednocześnie prosimy chętnych o cierpliwość i wyrozumiałość, gdyż osoby prowadzące adopcje na co dzień pracują zawodowo, studiują – Nie zrażajcie się więc, gdy na odpowiedź będziecie musieli poczekać 1-2 dni. Zdarza się to bardzo rzadko, zwykle odpowiadamy w tym samym dniu.

Ankieta.

Każdy zainteresowany adopcją psa zobowiązany jest do wypełniania ankiety – formularza z pytaniami. Pozwala nam to na wstępne określenie preferencji Państwa odnośnie psa, znajomości rasy i ogólnie zachowań psów. Dzięki tym informacjom możemy w miarę potrzeby doradzić przy wyborze nowego podopiecznego i chociaż psów do adopcji stale (niestety) przybywa, to może się zdarzyć, że aktualnie nie będzie psa pasującego do Państwa i odpowiedniego dla Waszego trybu życia. Jeżeli zdecydujcie się zaczekać, powiadomimy Państwa od razu, gdy tylko taki psiak do nas trafi – będziecie pierwsi na liście do jego adopcji.
Prosimy zatem o dokładnie wypełnioną ankietę. Im więcej informacji nam przekażecie tym łatwiejszy będzie dobór odpowiedniego psa. Wypełnioną ankietę prosimy przesłać na adres mailowy osoby zajmującej się adopcją psa, którym jesteście Państwo zainteresowani. Adresy mailowe są widoczne w opisie każdego psa, w dziale Psy do adopcji Znajdziesz go TUTAJ. Jeżeli nie wiecie, który z naszych podopiecznych byłby odpowiednim psem dla Was, prosimy o kontakt się z koordynatorem ds. adopcji:  greta@soshusky.pl
Ankiety przedadopcyjne:

ANKIETA SPZ SOS HUSKY – psy dorosłe ras północnych
ANKIETA SPZ SOS HUSKY – psy dorosłe innych ras
ANKIETA SPZ SOS HUSKY – szczenięta ras północnych
Ankieta SPZ SOS Husky – szczenięta innych ras

Spotkanie przedadopcyjne.

Po wypełnieniu ankiety, osoba ze Stowarzyszenia, do której została ona wysłana, kontaktuje się z potencjalnym domem w celu ustalenia dogodnego dla obu stron terminu spotkania (prosimy tutaj o cierpliwość, gdyż znalezienie osoby mogącej przeprowadzić takie spotkanie zajmuje nam trochę czasu).
Spotkanie przedadopcyjne – przeprowadzane u chętnego na adopcję – to nic innego jak rozmowa na temat rasy w miłej atmosferze z naszym przedstawicielem, niejednokrotnie w towarzystwie Jego własnego czworonoga.
W trakcie takiego spotkania sprawdzamy także czy warunki podane w ankiecie są zgodne z prawdą oraz wyjaśniamy wiele wątpliwości nurtujących przyszłego Opiekuna psa. Podczas rozmowy będziecie mogli Państwo uzupełnić swoją wiedzę, pytać i rozwiać ewentualne wątpliwości związane z adopcją.

Umowa adopcyjna.

Po zweryfikowaniu ankiety przedadopcyjnej z informacjami przekazanymi po spotkaniu przedadopcyjnym, podejmujemy ostateczną decyzję o przekazaniu psa. Jeśli decyzja będzie pozytywna, otrzymacie Państwo od nas do podpisania umowę adopcyjną w dwóch egzemplarzach (umowa zazwyczaj jest podpisywana przy odbiorze psa). Jest to pisemne zobowiązanie adoptującego do właściwego zajmowania się psem, jak również do utrzymywania kontaktów z SOS HUSKY. Do podpisania umowy adopcyjnej niezbędne będą dane z dowodu osobistego.

Każda umowa zawiera zasady na jakich osoba adoptująca otrzymuje psa. Na jej podstawie, w razie złamania warunków umowy, Stowarzyszenie ma prawo pociągnąć osobę do odpowiedzialności prawnej.

Zdarza się, że adoptujący zobowiązany będzie do podpisania dwóch umów adopcyjnych :
– ze schroniskiem, z którego odbierze psa
– oraz ze Stowarzyszeniem.

Pamiętajcie zatem, że obie umowy są pełnoprawnym dokumentem.
W umowie znajdziecie Państwo kontakt do osoby (osób) zajmującej się adopcją psa – w razie niepewności, ewentualnych pytań, związanych z pieskiem, mogą Państwo zadzwonić i liczyć na wsparcie z naszej strony.

Spotkanie poadopcyjne.

Jest to nic innego jak wizyta naszego przedstawiciela u Was, której celem jest ocena jak czuje się psiak w nowym domu i czy już się zaaklimatyzował. Państwo mogą się pochwalić sukcesami oraz podzielić problemami z Waszym pupilem. Nasz przedstawiciel jak zawsze służy radą i pomocą.

Opłaty.

SOS Husky nie pobiera opłaty za adoptowanego psa. Praca Stowarzyszenia opiera się na wolontariacie, darowiznach – nie mamy stałych dochodów.
Przyszły Opiekun powinien się przygotować na to, że:

1. W związku z opłatami schroniskowymi pobieranymi przez część schronisk, zobowiązuje się nowy dom do jej zwrotu na rzecz Stowarzyszenia, na podstawie okazanego dowodu wpłaty. W niektórych schroniskach na opłatę adopcyjną składa się także częściowe lub całkowite pokrycie kosztów zabiegu kastracji/sterylizacji oraz szczepień, którym pies został poddany. Informacja o kosztach adopcji widnieje zawsze w profilu psa.

2. W przypadku poniesienia przez Stowarzyszenie kosztów sterylizacji i/lub opłat za transport, zwracamy się z prośbą o częściowy zwrot kosztów zgodnie z okazanymi dowodami opłat.